2013

AMAÇ:triatlon 4

Adalar, İstanbul’a keyifli bir deniz yolculuğuyla sadece yarım saatlik mesafede bulunan, gerek doğası gerekse de kültürel mirasıyla huzur dolu mekanlardır. İstanbul’un keşmekeşinden ve kaosundan bunalan insanların rahatlama biraz da olsa huzur bulma mekanlarıdır.

triatlon 1TAKIMLAR VE KATILIM:

 • Yarışmaya ikişer kişilik takımlar katılacaktır.
 • Takımlar, kurumsal kimlikleriyle katılabileceği gibi sporcuların kendi oluşturdukları takımlarla da katılabilirler.
 • Katılımcı olabilme yaşı en az 18’dir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır.
 • Takımlarda cinsiyet sınırlaması yoktur.
 • Yarışmacılar, yarışma öncesinde “Risk Kabul Formu”nu imzalayarak yarışma organizasyonuna teslim etmelidir. Her yarışmacı bahsi geçen sporları yapabildiğini kabul eder ve kendilerine ya da üçüncü şahıslara verebilecekleri zararların sorumluluklarını alırlar.
 • Takımlara organizasyon tarafından takım numarası verilecektir. Takımlar, bu numaraları yarışma boyunca görünür bir şekilde bisikletlerinde ve kendi üzerlerinde görünür bir şekilde taşımak zorundadırlar. Bu numaraların çıkartılmasından  ya da kaybolmasından takımlar sorumludur.
 • Takım üyeleri, yarışma boyunca birlikte hareket etmek zorundadır. Takım üyeleri arasındaki mesafe 30 m’yi aşamaz.

macerada parkur

Burgazada’dan yüzme ile start alacak yarışma boyunca Heybeliada’ya ulaşacak yarışmacılar önce bisiklet sonra da oryantiring ile Heybeliada meydanındaki “Finish” çizgisine ulaşmaya çalışacaklar. Yarışmacılar akış içerisinde belirli kontrol noktalarından (“Check Point” - CP) geçmek zorunda olacaklar. Bu CP’lerin bazılarında eksta puan sağlayan etapları tercihen yerine getirebilirler. İp inişi, tırmanma ve bazı küçük oyunlar bu etapları oluşturacaktır.

KAYITtriatlon 3

 1. Katılım için Takım Kayıt Formu’nu ( PDF , Word Dokümanı ) doldurunuz. Sorularınız için gerekli açıklamalar ilgili bölümlerde bulunmaktadır. Zorunlu bölümleri tamamlanmamış kayıt formlarınının kabul edilmeyeceğini unutmayınız.
 2. Katılım bedelini hesaba havale ediniz ve dekontu katılım formu ile gönderiniz. Takım katılım bedeli 100.* TL’dir.
 3. Formları ve dekontu Word dosyasını doldurarak / tarayarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine gönderiniz.
 4. Yarışmaya katılım için zorunlu olan belgeler arasında bulunan Sorumluluk Kabul Formu yarışma günü, organizasyon masasında her takımı oluşturan yarışmacılar tarafından imzalanacaktır. Önceden gönderilmesi istenmemektedir.
 5. Yarışmaya katılım için son gün 4 Eylül Çarşamba akşam saat 18.00'dir. Yarışma 50 takım ile sınırlıdır. Kontenjanın dolması durumunda organizasyon katılımı sonlandırma hakkına sahiptir. Bu nedenle katılım için son günlerin beklenmemesi önerilir. Yarış günü kayıt masasında hiç bir koşulda yeni kayıt alınmayacaktır!

heybeliada parkur10

Yarışmada dereceye giren ilk üç takım üyeleri Salcano* bisiklet kazanacak, ayrıca Afyon’un 5 yıldızlı termal oteli Oruçoğlu Termal Resort’da 1 hafta (1 oda) tatil hakkı elde edeceklerdir.

İlk üçe verilecek Salcano ödüllerine aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

yaris tarihi

MacerAda @ Facebook

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adalararası MacerAda Yarışları'ndan haberdar olmak için e-bültenimize abone olabilirsiniz...

2016 SPONSORLARI

salcano 240x

magma 240x

islands rotary 240x

kar spor 240x

2as 240x

dynafit 240x

salewa 240x

tatonka 240x

arbella 240x

aydersu 240x